Monthly Archives: Październik 2012

Czy warto walczyć z Google?

Październik 28, 2012
By

Coraz częściej możemy spotkać się z informacjami, że Google stosuje praktyki monopolistyczne. Głównie dotyczy to rynku europejskiego i krajów, które nie mają własnych, renomowanych lokalnie wyszukiwarek. Takim krajem jest też Polska.

Read more »

Procent wyszukiwań, na które wpływa aktualizacja algorytmu Google?

Październik 25, 2012
By

Google często podaje w procentach, wielkość zmian, które wprowadziła aktualizacja algorytmu. Jednak oficjalne wiadomości są tak dopracowane, że celowo pozwalają na kilka różnych interpretacji. Jeżeli pracownik Google podaje, że ostatnia zmiana w algorytmie wyszukiwań wpłynęła na 0,7% znaczących zapytań – co to właściwie znaczy dla przeciętnego użytkownika wyszukiwarki.

Read more »

Rozliczenie za efekt, czyli za co dokładnie?

Październik 22, 2012
By

Tak popularne w Polsce rozliczanie za efekt, czyli za pozycję na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, nie jest aż tak poważane poza terenami naszego kraju. Owszem istnieje, ale firmy, które rozliczają się w ten sposób, nie są uznawane za świadczące wysokiej jakości usługi.

Read more »

Uwagi do Google co do usuwania niechcianych linków i ich narzędzia

Październik 22, 2012
By

Ostatnio światło dzienne ujrzało narzędzie do usuwania niechcianych (czyt. szkodliwych) linków prowadzących do naszej strony. Trochę to dziwne, że firma walcząca ze wszelkimi przejawami manipulacji wynikami wyszukiwania, pozwala na tak jawny proceder. Chyba, że ma w tym ukryte kilka nieoficjalnych zamiarów. Zamiarów, o których dowiemy się za jakiś czas.

Read more »