Blog SEO firmy SEO – do czego służy i co w nim powinno się znaleźć?

Grudzień 28, 2012
By

Wszyscy dążą do jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Niestety i na szczęście, nie wszyscy planują je osiągnąć w ten sam sposób. Dzięki temu mamy cały panel mniej lub bardziej skutecznych metod oraz strategii. Jedną z nich jest prowadzenie firmowego blogu – w przypadku firmy SEO, jest to blog SEO (o optymalizacji i pozycjonowaniu).

Jednak życie pokazuje, że w 99% jest to nic innego, jak powielanie już utartych treści, czyli nie służy niczym nowemu, lecz na wszystkich tych blogach można znaleźć dokładnie te same informacje. Są one oczywiście przeredagowane, lecz nic poza tym. Tym samym firma SEO na swoim blogu umieszcza wyłącznie spam (w oczach Google). W najlepszym przypadku informacje na nim zawarte zostaną potraktowane jako niskiej jakości treści. Czy osoby „profesjonalnie” zajmujące się pozycjonowaniem nie wiedzą, że takie działanie przynosi jedynie negatywne skutki, gdyż osoby szukające jakiś ciekawych i oryginalnych informacji nie będą czytać kolejny raz tego samego poradnika, tej samej instrukcji postępowania, które znaleźli już wcześniej.

Tym samym stawiamy naszą firmę = blog SEO w złym świetle. A to dlatego, że wywołujemy u osób odwiedzających naszą witrynę negatywne emocje – znudzenie i brak świeżości. Jednocześnie możemy być pewni, że taka osoba nigdy nie powróci do nas i/lub nie złoży żadnego zamówienia. Jest to dokładnie przeciwieństwo tego, co chcemy osiągnąć, a przecież staramy się pisząc te wszystkie artykuły i poradniki by szanowano nas za naszą wiedzę. TAK, ale w SEO liczy się nie tylko wiedza, lecz to, jak ją sprzedajemy. Czyli w jakim świetle prezentujemy nasze usługi.

Według powyższego i akurat tego modelu pozycjonowania (na „świeżą treść”), nie wszystko co wg nas ładnie wygląda prowadzi do konwersji, czyli sprzedaży naszych usług.

Poza tym, musimy pamiętać, że internauta nie jest aż tak głupi, jak się wydaje i jeżeli po kilku zdaniach zorientuje się, że czytał coś podobnego gdzieś indziej to:

  1. Zastanawiać się będzie nad miejscem, w którym już wcześniej znalazł tą informację.
  2. Negatywnie spojrzy na jakość naszych usług, poprzez pryzmat braku oryginalności.
  3. Zamknie naszą stronę, gdyż nie zamierza marnować czasu na setny raz czytanie tych samych informacji.

Dlatego jeżeli zamierzamy coś napisać, pamiętajmy – blog SEO i to w szczególności firmowy, ma na celu  pokazać, że wiemy coś, czego inni nie wiedzą. I to jest klucz do sukcesu jego prowadzenia, a nie ilość nic nie znaczących i mało oryginalnych wpisów.

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *