Jak rozpoznać autorytet w zakresie pozycjonowania?

Grudzień 15, 2012
By

Wiele osób zajmuje się dziś pozycjonowaniem stron. Niektórzy robią to na własne potrzeby, inni świadczą usługi dla innych. Ci drudzy dzielą się również  na zawodowców i pasjonatów. Jednak kogo wybrać, gdy już zdecydujemy się na pozycjonowanie naszej strony czy sklepu?

Najważniejsze, by była to osoba, dla której pozycjonowanie nie jest tylko pracą od 9-tej do 17-tej. Osoba na prawdę dobra i skuteczna w tym co robi, musi całkowicie zatracać się w swojej pracy. Krótko mówiąc, powinien to być pasjonat. Pasjonat SEO, czyli osoba poświęcająca coś więcej, temu co robi. Oznacza to, że mimo ustalonych godzin pracy, taka osoba w wolnym czasie czyta, kształci się, testuje i bada coraz to nowe strategie i metody pozycjonowania strony. A wszystko tak, by jak najlepiej wykorzystać niedoskonałości algorytmu wyszukiwarki oraz trzymać się wytycznych Google.

Jest wielu pseudo autorytetów SEO w naszym kraju. Większość z nich stara się naśladować wielkie, światowe autorytety i ma nadziej, że to da im poważanie u innych. Niestety, by zaistnieć w tej branży, trzeba się wykazać czymś oryginalnym, natomiast naśladowanie innych nie wnosi w świat SEO nic nowego.

Inną kwestią z naszymi rodzimymi „autorytetami SEO” jest to, że nie znoszą krytyki lub sprzeciwu w stosunku do swoich poglądów. Co poważnie psuje ich wizerunek. Inną sprawą jest to, że starają się narzucać innym własne zdanie i to za wszelką cenę. Nie mają jednak pojęcia, że nie tylko nie pomagają innym, lecz co najgorsze, zrażają ich do siebie i do tematu, na który potrzebują pomocy.

Świat SEO jest brutalny i tylko on weryfikuje rzeczywistość. Nie ma jednak co się załamywać, ponieważ zarówno my, jak i „autorytety” musimy się z nim zmagać na równi. Jednak, jak rozpoznać prawdziwy autorytet SEO?

A więc, taka osoba nie wychyla się ze swoją wiedzą, nie krzyczy – JA MAM RACJĘ i JA WIEM LEPIEJ czy NIE PRZEKONASZ MNIE. Prawdziwy autorytet SEO nie twierdzi jedno, a robi coś innego, ani nie wierzy ślepo temu, co mówią inni, lecz słucha ich uważnie i wyciąga własne wnioski. Nie musi się powoływać na innych, lecz samemu jest w stanie przekonać, że jest tak a nie inaczej.

 

Obecnie, w Polsce mamy dużą grupę osób na prawdę oddających się pracy oraz poświęcających również czas wolny na pogłębianie umiejętności i wiedzy. Niestety, jest też pewna grupka osób, które pozują na wielkich, natomiast na jakąkolwiek krytykę, odpowiadają agresją. Natomiast prawdziwych autorytetów SEO Polska jeszcze się nie doczekała.

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *