SEO by Google, czyli jak nie stosować się do własnych wytycznych

Sierpień 27, 2013
By

Google wiele opowiada o tym, jak to powinny wyglądać linki. Również i te wewnętrzne, są nie bez znaczenia dla robotów oceniających stronę internetową. I właśnie tego nie mogę zrozumieć dlaczego Google zaleca stosowanie opisowych tekstów zakotwiczenia, jeżeli samo aż do bólu wciska dokładnie dopasowane anchory w swoich linkach wewnętrznych oraz treści.

Dobrym przykładem na potwierdzenie moich zarzutów hipokryzji jest chociażby Google Analytics i jego linki w stopce (link). Bogactwo łamania podstawowych zasad, co do linkowania wewnętrznego – własnych zasad, jest zatrważające. Biorąc jednak pod uwagę, że Google sobie nic złego nie zrobi, za jakiś czas okaże się, że ta najlepsza wśród domen ;) zdominuje niedługo SERPy i jako jedyna będzie zajmować większą część wyników wyszukiwania.

Takich przykładów wykorzystywania swoistego immunitetu jest wiele. Praktycznie powtarzają się w każdym serwisie, który udostępnia Google.

Czy jest to uczciwe w stosunku do innych użytkowników wyszukiwarki Google?! Oczywiście, że nie. Jednak co można zrobić. Przecież dobrowolnie korzystamy z darmowej wyszukiwarki, która niczego sama nam nie narzuca. Natomiast w zamian żąda całej masy informacji.

Tags: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *