Jak samodzielnie depozycjonować stronę?!

Lipiec 14, 2013
By

Depozycjonowanie strony jest procesem, w którym staramy się zmniejszyć widoczność wybranej strony w wyszukiwarkach. Mogło by się wydawać, że jest to czynność wymagająca niesamowitych technik SEO i strategii uwalania w najgorszym wydaniu. Otóż postaram się opisać dwa przykłady, z którymi miałem do czynienia w ostatnim miesiącu.

I. Katalogowanie

Otóż zgłosiła się pewna osoba, która jest współwłaścicielem niewielkiej firmy – tudzież i strony internetowej. By wybić się na lokalnym rynku, zainwestowała w ofertę pakietu XXL multikodów od chyba najpopularniejszego sprzedawcy na polskim rynku. Kody były do katalogów stron. Cóż więc ta osoba uczyniła…poprosiła syna, który lepiej zna się na komputerach oraz ma teraz wakacje, by poświęcił trochę swego czasu na podszkolenie się w promowaniu strony mamy w internecie. Synek wykorzystał w 100% wszelkie kody i poczekał na efekty. A nie trzeba było dużo czekać, gdyż już jak podają, po 5 dniach strona zaczęła spadać… i spadać… i spadać.  Początkowo ponoć była na dole pierwszej strony (8 – 10 miejsce w zależności od dnia). Spadała na 23 stronę wyników…ruch w biznesie mamy zamarł.

A więc jak samodzielnie depozycjonować stronę – kup multikody do katalogów stron i dodawaj co myszka wydoli!!!

 

II. SWLe

Aż śmiać mi się chciało, jak skontaktowała się ze mną „firma SEO” prosząc o pomoc. Ich Klient grozi im procesem, jeżeli nie naprawią szkód wywołanych pozycjonowaniem. Po przyjrzeniu się sprawie mym oczom ukazał się nikt inny jak znany z uwalania stron SWL (nazwa zastrzeżona ze względów bliżej nie określonych ;) ). Firma SEO postanowiła wypozycjonować firmówkę w 3 tygodnie przed rozpoczęciem wakacji, a frazy dotyczyły niczego innego jak wszelkiego typu sprzętów chłodzących, czyli klimatyzatory, wiatraki itp. Klient tej firmy postanowił na początku czerwca, a w zasadzie obudził się, i zapragnął pozycjonować w największym sezonie swoją ofertę. Firma SEO zgodziła się i odpaliła EXACT MATCH ANCHOR na znanym polskim SWLu, bardzo łatwym ostatnio do wyśledzenia przez Googla. I stronki nie znaleziono w indeksie Google do tej pory…

Także, dobrym sposobem na depozycjonowanie strony jest właśnie SWL i EMA.

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *